Дитяча істерика – це нормальний прояв дитини. Істерика виникає, коли навколишнє середовище зупиняє бажання дитини, а в неї в арсеналі досвіду ще немає способів взаємодії для отримання бажаного. Раніше він просто все отримував, що хотів і в ту ж мить.
Коли відбувається зіткнення бажань дитини та можливості навколишнього середовища, виникає сильний емоційний сплеск як сигнал того, що дитина незадоволена. Збагачуючи свій життєвий досвід за допомогою дорослого, істерики трансформуються у зріліші реакції на зіткнення з навколишнім середовищем.
У якому віці істерика, як здорова реакція незрілої психіки, а коли це вже сформована деструктивна поведінка дитини? На мій погляд, не важливо, в якому віці дитина демонструє таку поведінку. В даному випадку важливо розрізняти істерики з її причин виникнення, частоти та характеру протікання. По-перше, звертати увагу на прояв подібних реакцій на ті самі події. Наприклад: якщо дитина щоразу впадає в істерику, коли у групі дітей не отримує іграшку, якими можуть користуватися всі діти. Він не може вибрати іншу або звернутися до дорослого. І це триває довгий час. Тоді можна припустити, що у дитини сформувався сценарій отримувати бажане у вигляді істерики. Друге, на ступінь складності та енерговитратності цих подій, що викликають істерику. Наприклад: дитина довгий час чекала бажаного подарунка, і не отримала. І тут істерика можна розглядати як природна реакція психіки, як розрядка великої напруги очікування. Тому істерика може бути як вивчена, закріплена реакція задля досягнення мети, чи як незріла реакція на стрес. У тому чи іншому випадку підтримка дорослого оточення важлива та потрібна.